BTC-ETH Price Correlation Drops; Is Another Bitcoin Bull Run Approaching?

Podczas gdy społeczność była zachwycona Bitcoinem, który w końcu przekroczył 10 tys. dolarów, najnowsze wykresy sugerują, że krypto-wers ma więcej niż to na swoich kartach.

Potencjalny byk biegnie do przodu?
Ruch cen Bitcoin’a, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy nie zanotował znaczącego wzrostu ani spadku. Patrząc na to, kilku członków społeczności kryptońskiej sugerowało, że moneta królewska nie żyje. Jednakże, Bitcoin udowodnił, że wszyscy się mylili, ponieważ moneta wzrosła do 11 194,99 dolarów. Podczas gdy niektórzy uważają, że cena Bitcoina była zawyżona i wkrótce sama się poprawi, społeczność stoi przed dylematem zakupu lub sprzedaży tego dobra.

Zarejestruj się i zdobądź 10 dolarów.
Popularna platforma analityczna online, Skew dzielił się wykresem o tym samym. Nie jest niczym nowym, że cena altcoinów jest powiązana z ceną Bitcoinów. Wczorajszy rajd cenowy Litecoin [LTC] był istotnym dowodem. Jednak korelacja pomiędzy BTC i ETH pozostaje istotna dla rynku. Zgodnie z najnowszym tweetem Skew, korelacja pomiędzy Bitcoin i ETH jest podobno „schodzi na prostą“.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Viking Conquest! Graj teraz!

Co więcej, platforma analityczna podkreśliła, że załamanie korelacji może być ukierunkowane na potencjalny wzrost rynku. Tweet odczytany,

„Korelacja na rynkach wschodzących jest zazwyczaj niewielka, a w czasie korekt rośnie“.

Wykres wskazał również, że Bitcoin osiągnął rekordowy poziom w 2017 roku, kiedy korelacja między BTC i ETH uległa poważnemu załamaniu.

Co dalej dla Bitcoin’a?

Podczas gdy Skew skłaniał się ku ewentualnemu wzrostowi rynku, znanej kryptokurrency exchange, OKEx podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat króla monety.

W ciągu ostatnich siedmiu dni, Bitcoin zyskał 17,7%. Cena królewskiej monety w końcu przekroczyła 10 tys. dolarów i przedłużyła swoją podróż do ponad 11 tys. dolarów. W momencie pisania, moneta królewska handlowała 11.085,58 dolarów. Dając handlarzom Bitcoinów promyk nadziei, analiza OKEx sugeruje, że moneta królewska mogła przekroczyć 11.500 dolarów. Byłoby to możliwe tylko wtedy, gdyby moneta mogła przekroczyć poziom oporu 11.200 dolarów.

Dodatkowo, wykres ujawnił, że wolumen handlu nie był świadkiem znaczącego wzrostu. To dodatkowo ukazywało byczy sentyment społeczności. Biorąc pod uwagę fakt, że handlowcy nadal hodlowali Bitcoina zamiast go sprzedawać, wskazywał on, że spodziewają się gwałtownego wzrostu ceny monety.